Egipcjanie stosowali hieroglify, które zostały odrzucone w niepamięć przez bardziej uniwersalne litery.

Pismo a postęp cywilizacji Tysiące lat temu w grotach i jaskiniach powstawały pierwsze obrazy a także sceny z życia naszych przodków, przede wszystkim polowanie na dzikie zwierzęta. Obrazy te wykuwało się w skałach ostrymi przedmiotami. W dawnym Egipcie wytwarzano pergaminy, na jakich ludzie mogli pisać, to znaczy przekazywać informację przez użycie znaków. Na początku Egipcjanie stosowali hieroglify, które z po pewnym czasie zostały zastąpione przez znacznie bardziej uniwersalne litery. Powstanie ołówka oraz długopisu Dynamiczny rozwój przyborów piśmienniczych nastąpił w 1761 r., gdy stworzono 1szy ołówek. Na 1-wszy (w naszym rozumowaniu) długopis musieliśmy jednakże poczekać ponad sto pięćdziesiąt lat. W 1938 r. w Argentynie ruszyła masowa produkcja długopisów zaprojektowanych przez artystę z Węgier, László Bíró.

Od tego momentu zaczęła się dynamicznie rozwijać branża zajmująca się produkowaniem takich towarów. Artykuły piśmiennicze wyparte przez laptopy? Obecnie na urządzeniach tj. komputer bądź tablet powstają specjalne aplikacje, mające na celu przekazanie a także utworzenie tekstu. Wiele osób korzysta z takowych edytorów na swoją korzyść, przygotowując listy rzeczy do kupienia, a nawet wypracowania szkolne! Mimo dynamicznego postępu technologii mało prawdopodobne jest, iż przestaniemy korzystać z na przykład ołówków. Pióro, długopis czy ołówek? Wszystkie przybory do pisania mają swoją własną specyfikę.

Obecnie zazwyczaj spotykamy wygodny oraz poręczny długopis: możemy go spotkać w wielu różnych środowiskach i miejscach: przychodniach,szkołach, biurach i tym podobne. To ma swoje uzasadnienie, dlatego że długopis to z pewnością najmniej kłopotliwy ze wszystkich publikacji piśmienniczych. Znacznie bardziej wyszukanym i specjalnym narzędziem do pisania jest na pewno pióro. Pióro używa się na wyższych stanowiskach władzy lub w zarządach spółek. Pióro to doskonały przyrząd, w momencie kiedy pełnimy bardziej oficjalne stanowiska – w tej sytuacji długopis jest trochę niewłaściwy. Co interesujące, ołówek nie ma ołowiu, lecz grafit – czarny rysik, który umożliwia pisanie.

Ołówek ma zastosowanie w nieformalnych sprawach, takich jak: zwykłe notatki oraz zapiski, rysowanie figur geometrycznych oraz artystyczne obrazki, zapisywanie mało| ważnych treści lub takowych, które w krótkim odstępie czasu nie będą już istotne. Wybieranie przyrządu do pisania Teraz na rynku jest setki ofert, pośród których główną rolę grają materiały piśmiennicze. To wielka szansa dla każdego – w obecnych czasach jest możliwość nawet wykonać ołówek bądź pióro z wygrawerowanym napisem lub logo spółki.

Wielu uważa taką możliwość za twórcze oraz bardzo pomysłowe podejście do każdego klienta, którego uwaga powinna być cały czas skupiona na konkretnej marce. Co za tym idzie, długopis z napisem “Firma ABC idealna dla Ciebie!” z pewnością przykuje uwagę ewentualnego klienta, ponieważ wiadomo, iż każdego dnia, przez długi okres czasu używamy wyrobów piśmienniczych. I nie jest to jedynie szkoła….

Dodaj komentarz